سقف پلی کربنات استخر

پلی کربنات یک پلیمر ترموپلاستیکی است که از دیپنیل کربنات، فوسژن و بیسپنول تشکیل شده است. این پلیمر به راحتی قابل شکل گیری است و به دلیل ویژگی های آن، پلی کربنات ها یکی از پلیمرهای پرکاربرد در صنعت هستند. بسته به نوع و پیشرفت، محصول نهایی می‌تواند شفاف یا ناشفاف باشد. بنابراین، PC به عنوان جایگزین برای شیشه استفاده می شود، چرا که این استفاده اصلی آن نیست و به دلیل ارزش بالای PC نسبت به پلی متیل متاکریلات (اکریلیک) در صنعت های مختلف استفاده می‌شود. سقف پلی کربنات یکی از بهترین پوشش‌های شفاف و مدرن برای سقف‌ها است که به دلیل ویژگی‌های خاص آن در بسیاری از محیط‌ها مورد توجه قرار گرفته است. این پوشش‌ها به وضوح شفافیت، مقاومت در برابر، کم هزینه بودن و طول عمر، گزینه‌های مناسب برای استفاده در استخرهای  مختلف هستند. در این مقاله به بررسی سقف پلی کربنات استخر بهترین پوشش برای سقف استخر می‌پردازیم.

سقف پلی کربنات استخر چیست؟

پلی کربنات سقف در استخر به منظور ایجاد یک فضای سرگرم کننده و مراقبت های مربوط به  تفریح و سرگرمی استفاده می شود. این سقف با استفاده از پلی کربنات ساخته شده است که از لایه های نازک و با کیفیت بالای پلی کربنات استفاده می کنند. پلی کربنات یک ماده است که برای سقف های استخر به دلیل دوام بالای آن در برابر حرارت و خشکی، مناسب است. این ماده به دلیل خاصیت مقاومت در برابر ترکیبات شیمیایی و حرارت بالا، برای ساخت سقف های استخر مناسب است. از طرفی، پلی کربنات به دلیل وجود ویژگی های مقاوم در برابر محیط و ایمنی استفاده از آن در فضای مرکز سرگرمی و بازی استخر توصیه می شود.

انواع سقف پلی کربنات استخر

پوشش‌های سقف استخر با کربنات می‌توانند به دو نوع متحرک و ثابت تقسیم شوند:

پوشش ثابت: دراین نوع پوشش، سقف استخر با استفاده از ورق‌های پلی کربنات ثابت می‌شود. این ورق‌ها می‌توانند جدا شوند. این سقف ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به کاربران مختلفی پاسخ دهند. این نوع پوشش برای محیط‌هایی که نیازی به تغییر سقف ندارد، مناسب است.

پوشش متحرک: در این نوع پوشش، سقف استخر با استفاده از ورق‌های کربنات پلیمری می‌تواند به صورت ریلی یا متحرک طراحی شود. برای پوشش متحرک، باید فضایی برای جایگزاری ریل‌ها در اطراف استخر وجود داشته باشد تا با لبه استخر فیت نشوند و افراد را با مشکل مواجه کنند. همچنین، سقف متحرک می‌توان با توجه به موقعیت اقلیمی و ویژگی‌های پذیری ورق پلی کربنات، در اشکال مختلف طراحی شود.

این دو نوع پوشش با توجه به نیازهای کاربران مختلف می‌توانند، انتخاب شوند. قیمت سقف پلی کربنات به اندازه سطح پوشش دارد. و در کل، سقف ثابت پلی کربنات از سقف متحرک کمتر هزینه دارد.

قیمت سقف پلی کربنات به چیزی بستگی دارد؟

قیمت سقف پلی کربنات استخر به چندین عامل بستگی دارد:

متراژ سقف: قیمت سقف پلی کربنات به متراژ محل محاسبه می‌شود. بنابراین، هرچه متراژ بیشتری نیاز داشته باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد بود.

جنس و ضخامت کربنات: ضخامت پلی کربنات و ضخامت پلی کربنات نیز یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت است. ورق‌های کم ضخامت مناسب و استحکام کمتری دارند. همچنین، اگر سقف دوجداره یا تخت بوده باشد، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

نوع سقف: سقف پلی کربنات می‌توان برای مکان‌های موجود مانند حیاط خلوت یا پارکینگ استفاده شود. هر کدام از این مکان‌ها ممکن است نیازهای خاص خود را داشته باشند که باعث شود قیمت نهایی متفاوت داشته باشد.

اجرای سقف: اجرای سقف پلی کربنات می‌تواند به صورت متحرک یا ثابت باشد. این نوع اجرا می‌تواند تأثیری بر قیمت نهایی داشته باشد.

برای محاسبه قیمت سقف پلی کربنات استخر، بهتر است با یک متخصص در این زمینه، از ویژگی ها و نیازهای خاص خود استفاده کنید.

مزایای استفاده از سقف پلی کربنات استخر

سقف استخر پلی کربنات مزایای متعددی دارد این مزایا عبارتند از:

ویژگی‌های مقاومت بالا، سختی، شفافیت، مقاومت در برابر حرارت و آتش سوزی : ورق‌های پلی کربنات برای سقف‌های انتخاب شده مناسب هستند زیرا اینها باعث می‌شوند که سقف‌ها در شرایط محیطی و حفاظتی مختلف کار کند.

ویژگی‌های شکل پذیری و سبکی: این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که سقف‌های کربنی‌ها به شکل‌های مختلف و با اندازه‌های مختلف طراحی می‌شوند، که این امکان را به مشتریان می‌دهد تا بر اساس نیازهای خاص سقف خود را انتخاب کنند.

نور بهتر نسبت به شیشه: ورق‌های پلی کربنات نفوذ نور را بهتر نسبت به شیشه دارند، که باعث می‌شود فضای استخر را روشن و شاد نگه دارد.

مقرون به صرفه و محبوبیت: قیمت ورق‌های پلی کربنات مقرون به صرفه است و همچنین این ورق‌ها به دلیل ویژگی‌های فوق، محبوبیت بالایی دارند.

مقاومت در برابر ضربه: ورق کربنات دارای مقاومت بالا در برابر ضربه و آسیب است. این خاصیت باعث می‌شود که این پوشش‌ها برای سقف‌هایی که با شرایط سخت مواجه هستند، مناسب باشند.

کم هزینه بودن: استفاده از ورق پلی کربنات نسبت به مواد دیگر برای ساخت سقف، هزینه های کمتری دارد. این موضوع باعث می‌شود که این گزینه برای مشتریانی که به دنبال حل‌های اقتصادی هستند، جذاب باشند.

طول عمر طول: ورق کربنات طول عمر بالایی دارند و در برابر علائم فرسودگی مقاوم است. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که سقف‌های پلی کربنات برای استخرهایی که به دنبال اقتصادی‌تر بودن هستند، گزینه‌های مناسبی هستند.

استفاده در کاربردهای متنوع: از کاربردهای متنوعی که از ورق‌های پلی کربنات استفاده می‌کنند، ساخت پنجره‌ها، سقف‌های گلخانه، پوشش‌های استخر و محوطه‌های ورزشی، پوشش‌های برج‌ها و سایر ساختمان‌های ساختمانی می‌توان به آن اشاره کرد.

با توجه به این مزایا، سقف های استخر پلی کربنات گزینه های مناسب برای کسب و کارهای مختلف هستند و با توجه به نیازهای خاص می توانند طراحی و اجرا شوند.

جمع بندی

پلی کربنات یکی از پوشش‌های شفاف و مدرن برای سقف‌ها استخر است که به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص و منحصربه فرد در بسیاری از محیط‌ها مورد توجه قرار گرفته است.  پل کربنات برای سقف استخر، پارکینگ و سایر محیط های داخلی مناسب هستند. این پوشش‌ها نه تنها به صورت شفاف امکان نمایش محیط را فراهم می‌کنند، بلکه به دلیل مقاومت در برابر ضربه و کم هزینه بودن، گزینه‌های مناسبی برای سقف‌های ساختمان‌های مختلف هستند.

مواد اولیه پوشش متحرک استخر؟

پوشش متحرک استخر در اصل سازه‌ای خواهد بود که بدنه و اسکلت اصلی آن از جنس‌ها با ورقه‌های پلی کربناتی و شیشه، پوششی برای ایجاد آن ساخته می‌شود.

مقاومت لایه های پلی کربنات چقدر است؟

آستانه مقاومت بالای لایه‌های پلی کربناتی تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد است.

ویژگی های ورق های پلی کربنات سقف استخر؟

ورق پلی کربنات به دلیل شفافیت و مقاومت بسیار بالا در قسمت‌های استخر و ساختمان ها به عنوان جایگزین شیشه انتخاب شده است. این ورق در تولید دو پلیمر پلی کربنات و اکریلیک به کار برده می‌شود که در برابر مواد شیمیایی مقاومت می‌کند، دمایی تا ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد و همچنین گرما و سرما دارند.

کاربردهای ورق پلی کربنات سقف استخر؟

ورق پلی کربنات سقف به خاطر خواص فوق العاده ای که دارند، مانند مقاومت در مقابل شکستگی و در مقابل عوامل جوی مانند طوفان و تگرگ، ایمن بودن از خطر آتش سوزی و راحت بودن استفاده و نصب در ساخت و ساز بسیار کاربردی اند.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *