شرایط حمل و نقل و نگهداری ورق‌ های پلی‌کربنات

ورق‌های پلی‌کربنات بسیار سبک وزن هستند و در نتیجه جابجایی آن‌ها بسیار آسان می‌باشد. با این حال به منظور جلوگیری از ورود صدمه به این ورق‌ها توجه به برخی مسائل در هنگام جابجایی و همچنین در زمان انبار داری لازم و ضروری است.

هنگام جابه‌جایی ورق‌های پلی‌کربنات تخت ابتدا آن‌ها را بر روی پالت مناسب قرار دهید. سپس از لیفتراک استفاده کنید. در خصوص ورق‌های چندجداره و کروگیت، باید بر روی صفحات تخت فلزی محکم قرار داده شود سپس توسط لیفتراک حمل گردد. در صورت حمل دستی چهار نفر برای حمل صحیح ورق‌ها مورد نیاز است. توجه داشته باشید ضربه‌ای به لبه‌های ورق وارد نشود. از کشیدن ورق بر روی زمین جدا خودداری کنید این عمل باعث ایجاد خراش بر روی ورق ها می‌شود.

ورق‌های پلی‌کربنات باید روی پالت افقی در ساختمانی دارای تهویه مناسب و دور از عوامل جوی مانند تابش آفتاب، باد، باران و… نگهداری شوند. در صورت متفاوت بودن ابعاد ورق‌ها، باید آن‌هایی که طول بیشتر دارند در زیر قرار داده شوند. ورق‌های پلی‌کربنـــات دارای روکش محافظ پلی‌اتیلن هستند که آن‌ها را در مقابل خراش‌های کوچک و نفوذ گرد خاک حفظ می کند.توجه شود این روکش فقط بعد از نصب از سطح ورق جدا گردد. به منظور مشخص شدن درستی جهت نصب حداقل روکش یک ورق را تا بعد از بازدید کارشناس از آن جدا نکنید. نگهداری طولانی مدت در فضای بیرون تحت شرایط دمایی بالا یا در معرض مستقیم تابش نور خورشید منجر به چسبندگی پوشش پلی اتیلن به ورق‌ها می‌شود.