زیرسازی ورق های پلی کربنات تخت

ابعاد مناسب قاب برای نصب ورق‌های پلی‌کربنات تخت بستگی به میزان بار وارد بر آن و همچنین ضخامت ورق دارد. برای محاسبه‌ی ابعاد مناسب به جدول تحمل بار ورق‌های تخت مراجعه نمایید. توجه داشته باشید این مقدار به صورت کیلوگرم بر متر مربع گزارش شده است.

برش ورق های تخت

برای برش ورق با ضخامت بالا می توانید از اره‌های استاندارد و مناسب ورق‌های پلی‌کربنات استفاده کنید و جهت برش ورق در ضخامت های زیر 2 میلی‌متر می‌توانید از کاترهای مخصوص استفاده نمایید. عموماً در حین عملیات روی صفحات پلی‌کربنات (به جز مواردی که با صفحات ضخیم سروکار داریم) نیازی به خنک کردن نیست و در صورت گرم شدن موضعی می‌توان ورق را با هوای فشرده خنک نمود. توجه داشته باشد محل برش محکم نگه داشته شود تا لبه‌ی ورق دچار شکستگی نشود.

نصب در پروفیل: ورق‌های پلی‌کربنات تخت را می‌توان با استفاده از پروفیل‌های استاندارد به هم متصل کرد و یا در قاب‌های استاندارد قرار داد. توجه داشته باشید حداقل 20 میلی‌متر از هر طرف ورق باید در قاب قرار بگیرد. البته هنگام نصب باید فضای کافی جهت انبساط حرارتی ورق‌ها در نظر گرفته شود.

سوراخ کاری ورق های تخت

ورق‌های پلی‌کربنات دارای انعطاف پذیری بسیار مناسبی هستند ولی در هنگام خم کردن آن‌ها توجه داشته باشید که آن‌ها را بیشتر از حد مجاز خم نکنید. هرچه ورق‌ها ضخیم‌تر باشد کمتر باید خم شوند. حداقل شعاع مجاز برای خم کردن ورق های زیر 6 میلی متر : (mm) ضخامت ورق × 150 = حداقل شعاع خمش (mm) و حداقل شعاع مجاز برای ضخامت‌های بالای 6 میل بیشتر از 1500 میلیمتر است. خم گرم: جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به ورق‌ها، قبل از شروع هرگونه فرآیند خم گرم با کارشناسان فنی شرکت مشورت کنید..

ورق‌های تخت پلی‌کربنات با ضخامت کمتر از 2 میل را با توجه به اینکه این ورق‌ها نشکن و قابل انعطاف هستند می‌توان رول کرد تا امکان تولید ورق طولانی‌تر از حد استاندارد فراهم گردد. این طول بلند در بسیاری از موارد مصرف ورق‌های تخت رول مانند گلخانه‌های صنعتی می‌تواند به عنوان یک مزیت در نظر گرفته شود. بنابراین ورق پلی‌کربنات رول تمامی خواص پلی کربنات تخت را دارا است و تمامی نکات مربوط به نصب و نگهداری این نوع ورق‌ها مشابه ورق‌های تخت می‌باشد.

خم سرد

ورق‌های پلی‌کربنات دارای انعطاف پذیری بسیار مناسبی هستند ولی در هنگام خم کردن آن‌ها توجه داشته باشید که آن‌ها را بیشتر از حد مجاز خم نکنید. هرچه ورق‌ها ضخیم‌تر باشد کمتر باید خم شوند. حداقل شعاع مجاز برای خم کردن ورق های زیر 6 میلی متر : (mm) ضخامت ورق × 150 = حداقل شعاع خمش (mm) و حداقل شعاع مجاز برای ضخامت‌های بالای 6 میل بیشتر از 1500 میلیمتر است. .

خم گرم

جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به ورق‌ها، قبل از شروع هرگونه فرآیند خم گرم با کارشناسان فنی شرکت مشورت کنید. ورق‌های تخت پلی‌کربنات با ضخامت کمتر از 2 میل را با توجه به اینکه این ورق‌ها نشکن و قابل انعطاف هستند می‌توان رول کرد تا امکان تولید ورق طولانی‌تر از حد استاندارد فراهم گردد. این طول بلند در بسیاری از موارد مصرف ورق‌های تخت رول مانند گلخانه‌های صنعتی می‌تواند به عنوان یک مزیت در نظر گرفته شود. بنابراین ورق پلی‌کربنات رول تمامی خواص پلی کربنات تخت را دارا است و تمامی نکات مربوط به نصب و نگهداری این نوع ورق‌ها مشابه ورق‌های تخت می‌باشد. .