Zoeken

نوآوری در ورق های پلی کربنات :

نوآوری در صنایع پلاستیک به عنوان یک استراتژی بازرگانی از سال 1396 در دستور کار شرکت جی لیان جی برای حضور در بازارهای جهانی و خاورمیانه قرار گرفته است که به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه پلیمرهای مهندسی ، با توجه به نیاز مشتری ، شروع به ساخت نسل جدید ورق های پلی کربنات با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته ، به جهت ارتقای کیفی و تنوع تولیدات کرده است.

خلاقیت و نوآوری به منظور برآورده شدن نیاز مشتری :

باور ما بر این است که مشتریان گروه صنعتی جی لیان جی مستحق محصولاتی با بهترین کیفیت و همراه با جدیدترین تکنولوژی جهانی هستند . ما نتایج تحقیقات و تجربیات خود را با در نظر گرفتن موارد ذیل به مشتریان ارائه می دهیم :

  1. استفاده از مواد جدید و نوآوری در محصولات و بازار
  2. طراحی و محاسبات و ارزیابی بازار که موجب خلق ایده های جدید و کارایی بالاتر می شود.
  3. تعهد جهت ارتباط مستمر با مشتریان بر پایه مهارت و اعتماد

حداکثر استفاده از نور خورشید با حداقل حس گرما :

ورق های هوشمند (solar smart) :

تکنولوژی ساخت ورقهای هوشمند بدین صورت است که ضمن عبور حداکثر نور مرئی در ورق های شفاف و شفاف رنگی مانع انتقال طول موج مادون قرمز (IR) و در نتیجه گرم شدن فضای داخلی می شود. ورق تخت و هالو بهترین انتخاب جهت استفاده در پنجره های سقفی، نورگیرهای شیشه ای (پاسیو)، معابر ، ایستگاه های اتوبوس ، گلخانه و تمام ساختمان هایی که نیاز به نور زیاد و حرارت کم دارند می باشند.

این طراحی در ورق های پلی کربنات هم از لحاظ زیبایی شناسی و هم کاهش انرژی برای نورپردازی فضای        داخلی حائز اهمیت می باشد . در ورق های معمولی پلی کربنات عبور طول موج IR به داخل سبب افزایش

دما در فضای داخلی ساختمان ، گلخانه و .... می شود با استفاده از این تکنولوژی می توان از عبور طول موج IR ، خصوصا در مناطق گرم و با شدت نور زیاد جلوگیری نمود .

این امر سبب می شود هزینه های تهویه و خنک کردن هوا بشدت کاهش یابد و همچنین استفاده از نور خورشید به سالم سازی و استفاده بهینه از محیط کمک بسیاری خواهد کرد.

در گذشته برای استفاده از ورق های پلی کربنات معمولی یکی از فاکتورهای زیر انتخاب میشد:

  1. ورقهای شفاف با عبور نور خورشیدی و انتقال گرما
  2. ورق های مات که مانع از انتقال انرژی خورشیدی و گرما میشد

در حال حاضر می توانیم دو کارایی را تواما داشته باشیم.

 

طیف نور خورشیدی:

 (250-400 nm)  ماورابنفش :

که سبب تخریب بافت زنده و سرطان پوست می شود ، که ورق های پلی کربنات مانع ورود 99.9% اشعه بنفش به داخل میشود.

  • : نور مرئی نور روز و شرایط مناسب زندگی ، که ورق پلی کربنات باعث انتقال و انتشار طول موج مرئی می شود.
  • : این طول موج هنگام جذب توسط اشیا تبدیل به گرما می شود و به تبع آن باعث افزایش دمای محیط می شود.

این محصول باعث انسداد اشعه مادون قرمز و عبور دهی نور فاقد گرما به داخل خواهد شد و در نتیجه سبب خنک تر شدن محیط پیرامون و کاهش هزینه ها می شود.

با استفاده از ورق های هوشمند پلی کربنات (IR) حرارت داخلی به صورت قابل توجهی کاهش می یابد که این امر سبب می شود تا 40%  کاهش مصرف انرژی در دمای کنترل شده را داشته باشیم

این امر بخاطر اینست که نوری که از خورشید ساطع می شود بطور کل بوسیله لایه های ورق های چند جداره با فیلتر IR جذب می شود که باعث کاهش انرژی گرمایی خورشید به داخل ساختمان می شود.

از عمده مصارف ورق های هوشمند (solar smart) می توان به پوشش گلخانه اشاره نمود ،   

هدف اصلی ایجاد پوشش برروی گلخانه ها جدا کردن هوای درون گلخانه از هوای بیرون به منظور فراهم نمودن شرایط مطلوب برای رشد و نمو گیاهان می باشد. این پوشش خارجی بایستی به حد کافی شفاف بوده تا بتواند نور خورشید را در محدوده طول موج مناسب فتوسنتز از خود عبور دهد ، همچنین بایستی از خاصیت عایق بودن مناسبی برخوردار باشد تا هزینه گرم کردن گلخانه و مصرف انرژی به حداقل برسد.

مزایای ورق :

کاهش درجه حرارت

خنک کننده دما به طور طبیعی

انتقال نور : تا 86 درصد

مقاومت ضربه : تا 250 برابر شیشه

وزن : نصف شیشه هم ضخامت

محدوده دما : -40 تا 120 درجه سانتیگراد

کیفیت : مقاوم در برابر اشعه UV

ضمانت : 10 سال گارانتی

مصارف :

کشاورزی / باغ / گلخانه

مسقف کردن سقف و پوشش استخر

ساختمان های صنعتی

  • پوشش انبار و ....